Nasıl Katkı Sağlarım

Aşağıdaki yazıda tamamen gönüllülük esası üzerine kurulu bu projeye ayırabileceğiniz zamanlara göre önerilerimmiz var. Bu arada nasıl katkı sağlayabileceğinize dair Katkı Alanları yazımızı okumanızı öneririz.

Özet

Haftalık ayırabileceğini zaman Turnusol'a katkı alternatifleri Size katkısı
1 saatten az Haber işaretleme Yapay zekayı eğitme, anlama
1 ila 3 saat + Blog yazma, Bülten yazma Görünürlük
3 saatten fazla +Veri işleme, kod yazma Veri biliminde deneyim kazanma

Az Zamanım Var

Az zamandan kasıt kabaca haftada bir saatten daha az zaman dilimleridir. Bu kadar az zamanınız bile olsa Turnusol'unuza haber işaretleme konusunda yardımcı olabilirsiniz. Buna hemen şimdi başlamak için burayı tıklayın: algoritmayı eğit

Katkı alanları yazımızda Yöntem 1 (Cümle işaretleme) başlığını inceleyin. Yine haber işaretlemekle birlikte ister kendi işaretlediğiniz, ister önceden işaretlenmiş haberlerden yola çıkarak Yöntem 4 (Bülten üretime)'ü de deneyebilirsiniz. Bülten grubuna girmek isterseniz şu linkte Turnusol'a yazın: iletişim

Size ne katkısı olur: Gönüllü olarak katkılarınızla ötekileştirici dile karşı geliştirilen algoritmayı eğitmiş olursunuz. Bu katkınızla yapay zeka alanının nasıl çalıştığına dair bilgiler edinebilir aynı zamanda toplumda daha iyi bir dilin oluşmasında aktif rol almış olursunuz.

Zamanım Var

Haftada 1 ila 3 saat arası zamanınız varsa Katkı Alanları yazımızdaki bir önceki başlıktaki katkılar yanında 2 üzerine çalışarak blog yazıları ve analizler hazırlayabilirsiniz.

Bunu istiyorsunanız şu linkte Turnusol'a yazın: iletişim

Size ne katkısı olur: Dilerseniz adınız yazılarınızda görülebilir, bu durumda çabalarınızın daha fazla görünür olmasını sağlarsınız. Anonim olarak yazdığınız yazılarda ise dilerseniz kendi kişisel çalışmalarınıza referanslar verebilirsiniz. Ayrıca Turnusol ekibi ve gönüllüleri ile aktif iletişim kurarak yeni bazı projeler geliştirebilirsiniz.

Veri Bilimi İle Uğraşıyorum Kod Yazabilirim

Kod yazıyorsanız zaman sormuyoruz. Eğer aktif olarak Python veya R dillerini kullanıyorsanız yada ileri dereced Excel bilginiz varsa Turnusol'un veri işleme ve algoritma geliştirme çalışmalarında yer alabilirsiniz.

Bunu istiyorsunanız şu linkte Turnusol'a yazın: iletişim

Size ne katkısı olur: Algoritma geliştiriciler de diledikleri takdirde Turnusol'da katkı sağladıkları çalışmalarda görünür kılınır. Eğer doğal dil işleme ve metin madenciliği alanına ilgi duyuyorsanız bu konu üzerinde Turnusol ile bilrikte çalışarak yeni kütüphaneler, metotlar ve kod geliştirme araçlarını öğrenme şansınız olur. Katkı sağlarken veri bilimi deneyiminizi arttırabilir ve özgeçmişiniz veya kişisel portfolyonuzda gönüllü bir deneyim tanımlamış olursunuz.